bryant park winter village

Vianočné trhy v Bryant Parku

New York počas Vianoc je očarujúci, ulice a výklady obchodov sú ozdobené Vianočnou výzdobou a tak Vianočnú atmosféru môžeš cítiť na každom kroku. Neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia sú samozrejme Vianočné trhy. Naprieč celým New Yorkom ich môžeš nájsť desiatky. Trhy v Bryant Parku však patria medzi tie najznámejšie a najkrajšie.

Bryant Park leží v srdci New Yorku neďaleko Times Square. Celý park sa počas zimných mesiacov premení na malú Vianočnú dedinku s desiatkami očarujúco vyzdobenými stánkami. 

Čo tu môžem nájsť?

Súčasťou „dedinky“ je 170 stánkov, v ktorých môžeš nájsť rôzne druhy jedál, horúcej čokolády či ručne vyrobených výrobkov. Bryant Park Winter Village ponúka taktiež bezplatné klzisko s plochou 40m². Za sumu 20 dolárov si môžeš prípadne zapožičať korčule. 

Bryant Park Winter Village
Bryant Park Winter Village

Kedy môžeš navštíviť Bryant Park Winter Village?

Tento rok sa trhy konajú od Soboty 29. Októbra 2021 a budeš ich môcť navštíviť do 2. Januára 2022. Klzisko ktoré je súčasťou „dedinky“ bude stáť na svojom mieste do konca Marca 2022. 

Otváracie hodiny:

Pondelok – Piatok: od 11-20h

Sobota – Nedeľa: 10-20h

Klzisko je otvorené pre verejnosť každý deň od 8-22h.

Ak sa budeš nachádzať v New Yorku počas obdobia Vianočných sviatkov rozhodne nevynechaj ani návštevu najväčšieho Vianočného stromčeku v meste pred Rockeffelerovým centrom.

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.