najdrahsie hotelove izby

Najdrahšie hotely v New Yorku

New York ponúka plno možností kde sa môžete ubytovať. Najlacnejšie hotely začínajú od 100 dolárov na noc až po tie najluxusnejšie za ktoré zaplatíte desať tisíce dolárov za jednu noc. V našich končinách by ste si za podobné sumy vedeli zaobstarať pekný, či už väčší alebo menší byt. V zozname nájdete 8 najdrahších hotelových izieb v celom New Yorku.

1. Penthouse Suite – The Mark Hotel

Táto hotelová izba v The Mark je najväčšou v celých Spojených štátoch. Má rozlohu 929m² plus terasu o veľkosti 232m², s ktorej sa Vám naskytne nádherný pohľad na Central Park. Tento penthouse sa rozprestiera na dvoch poschodia a nájdete tu 5 spální, 6 kúpelní, vlastnú knižnicu a obývaciu izbu vo veľkosti tanečnej sály. Každý kus nábytku, ktorý sa v hotelovej izbe nachádza je navrhnutý dizajnérom Jacquesom Grangeom. Za jednu strávenú noc tu zaplatíte astronomický 75 000 dolárov. Vďaka tejto cene je najdrahšou hotelovou izbou v celom New Yorku.

2. TY Warner Penthouse – Four Seasons

Druhou najdrahšou hotelovou izbou v New Yorku je TY Warner Penthouse v známom hotely Four Seasons.  Rozprestiera sa na celom poschodí a poskytne Vám 360° výhľad na všetky svetové. Nachádza sa na 52. poschodí a zaberá plochu 400m².  Každá miestnosť ponúka jedinečný pohľad na New York. Na jej výstavbu a zariadenie bolo minutých neuveriteľných 50 miliónov dolárov. Za cenu 50 000 dolárov za noc sa tu môžete ubytovať aj vy. Ako bonus dostanete dostane Rolls-Royce a osobného vodiča, ktorý Vám pomôže spoznať všetky krásy mesta. 

3. Royal Suite – Hotel Plaza

Ďaľšou izbou poradí je Royal Suite v známom hoteli Plaza, ktorý ste mohli vidieť aj vo filme Sám Doma 2, kde bol Kevin ubytovaný. Nájdete tu 3 izby, knižnicu a vlastnú posilovňu. Hlavná spáleň je orientovaná na Fifth Avenue. Taktiež dostanete aj vlastného kuchára ktorý Vám pripraví tie najlepšie špeciality. Za toto všetko zaplatíte 40 000 dolárov na noc. 

4. Royal Suite – Hotel Ritz – Carlton

Na ploche 184m² sa nachádza ďalšia izba v zozname. Má 2 izby a 2 kúpeľne. Je situovaná na 22 poschodí a ponúkne Vám výhľad na Central Park. Nájdete tu  aj teleskop s ktorým si môžete pozrieť New York z blízka s pohodlia izby. Ak sa tu hodláte zostať dostane v cene aj raňajky, obed, koktaily či dezert. Za jednu noc tu zaplatíte rovnako ako v predchádzajúcej izbe 40 000 dolárov.

5. Suite 5000 – The Mandarin Oriental

Hotel Mandarin Oriental sa nachádza hneď vedľa Central Parku pri Columbus Circle. Je situovaný na 53. poschodí. Okná siahajú od podlahy až po strop a poskytujú Vám ničím nerušený panoramatický výhľad na celý Central Park. Má svojský štýl, ktorí je moderný ale zároveň pôsobí veľmi mohutne a luxusne. Cena za jednu noc činí  36 000 dolárov. 

6. Presidential Suite – The St. Regis

Táto hotelová izba sa skladá z 3 izieb, knižnice, obývacej izby a jedálne. Celá izba zaberá plochu 319m², ponúkne Vám dostatok miesta na relax. Hostia majú k dispozícii 24/7 svojho osobného sluhu.  Hotel sa nachádza na velmi prestížnej ulici Fifth Street, ktorá patrí k najdrahším v celom meste. Nájdete tu svetoznáme značky ako Louis Vuitton alebo Gucci. Cena ze noc je 35 000 dolárov.

7. Presidential Suite –  the Park Hyatt

ďalšou, v poradí 7. najdrahšou hotelovou izbou je Prezidentský apartmán v mrakodrape One57, ktorý je jedným z najvyšších v meste. Nachádza sa priamo v srdci New Yorku neďaleko Times Square či Central Parku. Doplnky izby tvoria maľby a dekorácie mnohých známych  dizajnérov, medzi nich patrí napríklad Yabu Pushelberg . Celý apartmán pôsobí veľmi moderne a čisto. Najlacnejšia izba v hotely Vás pritom vyjde na 995 dolárov a vyššie spomínaný prezidentský apartmán až na 30 000 dolárov.  

8. The Peninsula Suite – The Peninsula

Posledným v zozname je apartmán v hotely The Peninsula. Je zložený zo šiestich izieb – Veľkej spáľne ku ktorej patrí aj hlavná kúpeľňa, priestrannú obývaciu izbu, jedáleň, kuchyňu s vlastným kuchárom a Študovňu. Rozloha izby je 306m². Súčasťou je aj odvoz z letiska do hotela autom BMW rady 7. Ubytovanie v apartmáne Vás vyjde na 25 000 dolárov za noc.

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.