monument valley

Monument Valley

Monument Valley je región v Národnom parku Monument Valley Navajo Tribal Park. Tiahne sa pozdĺž hraníc štátov Arizona a Utah, neďaleko môžete nájsť aj Four corners Monument. Monument Valley sa rozprestiera v nadmorskej výške 1 500 – 1 800 metrov. Svoju “červenú” farbu získal vďaka oxidu železnatému a oxidu mangánu, ktoré za vplyvu počasia zafarbili pieskovec do odtieňov červenej farby. Priemerná výška pieskovcov je 300 metrov. Počas rokov sa Monument Valley stával stále viac obľúbenejším a preto sa stal jedným z ikon Amerického západu. 

Návšteva parku Vám zaberie 2-6 hodín, podľa toho akú túru si vyberiete. Od tohto rozhodnutia sa vyvýja aj cena za vstup, kedy za najlacnejšiu 2 hodinovú trasu zaplatíte 55$ až po 130$ pri 6 hodinovej návšteve. V cene je zahrnutá aj prehliadka indiánskych rezervácií, ktoré sa tu nachádzajú. V nich si môžete zakúpiť tematické suveníri.

Klíma a počasie

Monument Valley je súčasťou púštneho klímatu, ktorý je charakteristický chladnými zimami a horúcimi letami. Priemerná denná letná teplota činí 38°C, po západe slnka sa však teplota rázne zníži. Zimi sú chladné, ale denné teploty zväčša neklesnú pod bod mrazu. Počas zimných mesiacov sa tu vyskitujú aj snehové prehánky, no snehová prykrívka nevydrží viac ako 2 dni. Najvhodnejšia doba na návštevu je počas jary, kedy sa vyhnete návalu turistov a teploty ešte nie sú tak vysoké ako behom letných mesiacov.

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.