ako usetrit v ny

Ako ušetriť v New Yorku 2/2

Prvá časť ako ušetriť v New Yorku bola veľmi obľúbená. Dnes tu máme druhú časť v ktorej sa pozrieme na ďalšie rady ako sa dá ušetriť pár dolárov navyše počas návštevy New Yorku.

 

    Navštívte Bryant Park cez zimu – počas zimy sa Bryant Park premení na klzisko, ktoré môže navštíviť ktokoľvek. Ak máte vlastné korčule tak Vás to vyjde zadarmo, keďže za vstupné nezaplatíte ani dolár.

 

    Cez leto choďte do Central Parku – Nielen že si tu môžete oddýchnuť od rušného mesta ale aj zavítať na koncerty, ktoré sa tu počas letných mesiacov konajú. Väčšina z nich je zdarma alebo za ľubovoľnú sumu ktorú ste ochotný dať.

 

    Neplaťte za plávanie – Každé leto organizácia NYC Parks otvára niekoľko verejných plaveckých bazénov naprieč celým New Yorkom. Každý z týchto bazénov je bezplatný takže za vstup neplatíte nič. Ich zoznam nájdete na nycgovparks.

 

    Nekupujte predražené suveníri – Určite si budete chcieť kúpiť nejaký suvenír na pamiatku, no dajte si však pozor kde ho kupujete, môžete tak ušetriť desiatky dolárov. Napríklad tričko z nápisom “I Love NY” stojí na Times Square viac než 20$, no v Chinatowne zaň zaplatíte najviac 5$.

 

    Vyhnite sa obdobiu sviatkov – Každý má rád New York počas sviatkov či rôznych osláv kedy je celé mesto krásne vyzdobené. To má však za následok drastické zvýšenie cien. Ak chcete ušetriť snažte sa tomuto obdobiu vyhnúť. Najvhodnejším obdobím na návštevu je jar.

 

    Navštívte bezplatné múzeá – New York je domovom mnohých múzeí a galérii, v ktorých sa dozviete nové informácie. Niektoré z nich sú zadarmo alebo zaplatíte len ľubovoľnú čiastku za vstup.

 

    Zoberte si hot-dog zo stánku – Pokiaľ ste hladný a nechcete platiť za obed tak najlepším spôsobom ako zahnať hlad je kúpiť si hot-dog v jednom zo stánkov, ktoré nájdete naprieč celým New Yorkom. Cena za jeden párok v rožku sa začína už od 1$.

 

    Vycestujte spolu viacerý – Môžete si tak rozdeliť cenu za ubytovanie a poplatky s ním spojené. Oplatí sa to najmä ak si prenajímate byt napríklad cez stránky airbnb.

 

    Kúpte si New York Pass – Ak sa chystáte pozrieť viaceré atrakcie a pamiatky v New Yorku tak sa vám oplatí si kúpiť New York Pass. Dá sa kúpiť na dĺžku 1 – 10 dní. Ceny nájdete na ich oficiálnej stránke.

times square

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.