ako usetrit v ny

Ako ušetriť v New Yorku 1/2

New York je stále viac populárnym miestom na strávenie dovolenky. No patrí aj medzi drahé mestá, a to najmä čo sa týka ceny hotelov. Môžete tu navštíviť mnoho atrakcií a pamiatok ktoré stoja za pozretie. My Vám preto prinášame novú sériu článkov, kde sa pozrieme na to ako čo najviac ušetriť v New Yorku.

  • Jazdite metrom, nie taxíkom – nielen že metro je podstatne lacnejšie(3$ za jazdu) ale aj sa rýchlejšie dostane tam kam chcete.

 

  • Ak tu plánujete zostať dlhšie kúpte si Unlimited Metro Card – Vyjde vás na 121$ na mesiac a môžete cestovať metrom kdekoľvek chcete. Môžete si zakúpiť taktiež aj týždennú za 32$.

 

  • Ubytujte sa mimo Manhattanu – Ak si rezervujete hotel napríklad v Brooklyne alebo v Queense, môžete ušetriť stovky dolárov za týždeň. Na Manhattane patria hotely k tým najdrahším v USA.

 

  • Prenajmite si byt – či už máte v pláne zostať len týždeň alebo niekoľko mesiacov, vždy sa viac oplatí prenajať si byt, či izbu. Vyjde Vás to oveľa lacnejšie ako hotel. Aktuálne ponuky si môžete pozrieť napríklad na stránke Airbnb kde si môžete vybrať požiadavky bytu, aké by vám najviac vyhovovali.

 

  • Stiahnite si aplikácie – Môžete tak ušetriť pár dolárov. Medzi najlepšie patrí Yelp! – denne v nej môžete naraziť na množstvo zliav, niektoré reštaurácie v nej dokonca ponúkajú aj pitie zdarma ak ju navštívite vďaka tejto aplikácii.

 

  • Neplaťte za internet – V New Yorku Vás dáta vyjdú pekne draho a preto je lepšie používať verejné wi-fi siete, ktoré sú zdarma a nájdete ich po celom New Yorku ako na uliciach tak aj v niektorých kaviarňach či obchodoch.

 

  • Navštívte obchody v Chinatowne – Ak chcete nakúpiť výhodne tak zavítajte do štvrti Chinatown, kde nájdete plno obchodov. Nebojte sa ani vyjednávať aby ste cenu znížili čo najviac.

 

  • Zavítajte do Bryant Parku počas leta – V Bryant Parku počas leta môžete prísť na premietanie filmov zadarmo a ušetriť tak pár dolárov za vstupné do kina. Určite budete mať na čo spomínať.

 

  • Kúpte si trojuholník pizze – Pizza je neodmysliteľnou súčasťou New Yorku, na každom rohu môžete nájsť stánok kde si ju môžete kúpiť. Za jeden lahodný kúsok v niektorých pizzeriách zaplatíte len 1$.

chinatown

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.