Kalendár sviatkov USA

V Spojených Štátoch Amerických sa počas roka slávia desiatky sviatkov. Niektoré z nich určite poznách, no o niektorých si možno ešte nepočul. Ak chceš zostať v prehľade kedy sa ktorý sviatok v USA oslavuje tak si na správnom mieste

sep
2
Po
Deň Práce – Labor Day
sep 2 celý deň
Deň Práce - Labor Day

Labor Day – Deň práce sa v USA oslavuje každý rok prvý pondelok v Septemberi. Prvý krát sa oslavoval v USA a Kanade v roku 1894. 

okt
14
Po
Columbus Day
okt 14 celý deň
Columbus Day

Je štátnym sviatkom USA. Oslavuje sa každý rok druhý pondelok v Októbri. V tento deň roku 1498 po prvý krát Christopher Columbus stúpil nohou na pevninu, kde sa v dnešnej dobe nachádzajú spojené Štáty Americké. Sviatok uzákonil Franklin Roosevelt v roku 1937.

nov
11
Po
Veterans Day – Deň vojenských veteránov
nov 11 celý deň
Veterans Day - Deň vojenských veteránov

Veterans Day – Deň veteránov je štátnym sviatkom vo všetkých štátoch USA okrem Wisconsinu. Oslavuje sa cez víkend ktorý je najbližšie ku 12. Novembri v roku. Počas tohto sviatku sa konajú v mestách rôzne pochody a oslavy. Najznámejší pochod sa koná v New Yorku na 5th Avenue, kam sa príde pozrieť cez pol milióna ľudí. Naprieč USA v tento deň reštaurácie ponúkajú jedlo zadarmo pre vojnových veteránov. V Spojených Štátoch žije momentálne cez 19.3 milióna veteránov s čoho je 1.6 milióna žien.

nov
28
Št
Thanksgiving – Deň vďakyvzdania
nov 28 celý deň
Thanksgiving - Deň vďakyvzdania

Deň Vďakyvzdania sa oslavuje štvrtý štvrtok v Novembri. V mestách sa konajú rôzne pochody a oslavy. Rodiny spoločne trávia celý ďeň doma alebo idú spoločne na piknik do parku. Ak chceš vedieť viac o dni vďakyvzdania pozri si náš celý článok

Deň vďakyvzdania

dec
25
St
Christmas Day – Vianoce
dec 25 celý deň
Christmas Day - Vianoce

Viac ako tretina populácie na našej planéte oslavuje Vianoc. Výnimkou nie sú ani Spojené Štáty Americké. Oslavujú ich o deň neskôr ako mi 25. Decembra. V uliciach môžes cítiť Vianočnú atmosféru na každom rohu. Obchody sú tematicky vyzdobené vianočnou dekoráciou. Počas Vianoc sa určite oplatí navštíviť New York alebo aj iné mesté. Ich zoznam si môžeť prečítať na tomto odkaze.