Kalendár sviatkov USA

V Spojených Štátoch Amerických sa počas roka slávia desiatky sviatkov. Niektoré z nich určite poznách, no o niektorých si možno ešte nepočul. Ak chceš zostať v prehľade kedy sa ktorý sviatok v USA oslavuje tak si na správnom mieste

jan
20
Po
Martin Luther King Jr. Day
jan 20 celý deň
Martin Luther King Jr. Day

Každý rok sa tretí pondelok v Januári oslavuje narodenie Martin Luther King Jr. Tento deň je zaradení medzi jeden zo štátnych sviatkov. Deti v tento deň nemajú vyučovanie v školách a väčšina pracujúcich ľudí má platené voľno zamestnávateľom.

feb
18
Ut
President’s Day – Deň narodenia Washingtona
feb 18 celý deň
President's Day - Deň narodenia Washingtona

V tento štátny sviatok sa oslavuje narodenie prvého prezidenta USA – George Washingtona. Jeho sochu môžeš vidieť aj vyrytú do skaly Mount Rushmore. Každý rok sa oslabuje tretí Pondelok vo Februári. 

mar
17
Ut
Saint Patrick’s Day – Deň svätého Patrika
mar 17 celý deň
Saint Patrick's Day - Deň svätého Patrika

Deň svätého Patrika sa oslavuje najmä v Írsku, no popularitu si získal aj v USA. Nie je federálnym sviatkom celých USA ale iba štvrti Suffolk County v štáte Massachusetts. No aj napriek tomu sa slávi naprieč celými Spojenými Štátmi. V mnohým mestách sa konajú oslavy a pochody. V meste Chicago zafarbia vodu na zeleno čo je hlavnou farbou tohto sviatku. Dátum oslavy pripadá každý rok na 17. Marca.

máj
25
Po
Memorial Day
máj 25 celý deň
Memorial Day

Tento štátny sviatok sa oslavuje každý rok posledný Pondelok v Máji. Je pamiatka pre všetkých vojakov ktorý boli obeťami a zomreli za slúženia v Americkej armáde. Memorial Day sa je takým neoficiálnym začiatkom leta.

júl
4
So
4th of July – Deň nezávislosti
júl 4 celý deň