Slideshow TOPlist

Manhattanhenge

Manhattahenge patrí medzi najkrajšie momenty, ktoré môžete v New Yorku zažiť. Každý rok sa naň prídu pozrieť tisícky ľudí, len aby si ho odfotili, pričom mnohokrát cestujú stovky kilometrov. Manhattanhenge vyskytuje 2 krát, respektíve 4 krát do roka.

Čo je to Manhattanhenge ?

Je to udalosť, kedy slnko je presne zarovno s ulicami Manhattanu. Pôsobí na vás ako niečo čo ste ešte nikdy pred tím nevideli. Celý proces trvá dva dni, pričom počas prvého dňa je pozorovateľná len polovica slnka a počas druhého je už viditeľné celé slnko.

Ako vznikol názov Manhattanhenge ?

Názov bol vymyslený astrológom Neilom deGrasse Tysonom. Bol pomenovaný po anglickom Stonehengi, ktorý je postavený tak, aby pri východe slnka bolo viditeľné celé slnko zo stredu monumentu.

manhattanhenge time square

Kedy sa tento rok vyskytuje ?

Na Manhattanhenge sa tento rok môžete pozrieť prvý krát 29. mája, kedy bude viditeľná polovica slnka. O deň neskôr 30. mája bude nasledovať vyvrcholenie - slnko bude zarovno s ulicami Manhattanu. Druhý dátum kedy bude pozorovanie možné potrvá 11. – 12. júla 2016, prví deň bude viditeľná polovica a druhý deň už celé slnko.

Najlepšie miesta na fotenie

14th Street - Široká ulica, na ktorej sa nachádzajú pekné budovy, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru. Neďaleko sa nachádza aj park High Line, od kadiaľ je taktiež možné sledovať Manhattanhenge a obohatiť tak fotografiu o prírodu.

34th Street - Na ľavej strane je situovaný Empire State Building - fotka bude vyzerať krásne s ikonickou budovou New Yorku.

42nd Street - Najpopulárnejším miestom na fotenie Manhattanhenge je práve 42nd Street, do fotografie sa Vám zmestí nielen slnko, ale aj Chrysler Building.

manhattanhenge

New York4.6.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow