Slideshow TOPlist

6 vecí čo spraviť v Las Vegas

Las Vegas - mesto kasín, barov a krásnych dievčat. Stáva sa stále viac populárnejšie medzi mladými, najmä vďaka svojej povesti nikdy nekončiacej zábavy a množstva hotelov, ktoré patria medzi najluxusnejšie na svete. Prinášame Vám zoznam 6 vecí, ktoré rozhodne spravte po príchode do Las Vegas.

 

Stavte sa v jednom z kasín

Prvá vec, ktorú by ste mali spraviť po príchode do Las Vegas je návšteva jedného z kasín, ktorých tu nájdete nespočetne. Medzi najznámejšie patria Caesars Palace, Flamingo alebo The Venetian. Väčšina kasín ponúka aj ubytovanie v hotelovej izbe. Kasína sú neodmysliteľnou súčasťou ekonomiky celého štátu Nevada.

caesars palace

Navštívte záložňu Gold and Silver

Možno ju poznáte z televízneho kanálu History Channel, kde má vlastnú šou pod názvom hviezdy zastavárne, patrí medzi najsledovanejšie programy celého kanála. Samotná záložňa patrí medzi najväčšie v celom meste. Nájdete tu nielen bežné veci ale aj rôzne z obdobia občianskej vojny USA či vzácne mince a zbrane, ktoré nie je možné zohnať. Pri záložni sa nachádza stánok kde si môžete kúpiť pizzu či hamburger. Gold and Silver je miesto, ktoré by Vám nemalo na zozname chýbať ak radi spoznávate históriu a to nie len USA.

hviezdy zastavarne

Zažite adrenalín vo výške

Ste milovníkmi zábavných parkov a adrenalínu? Ak áno, navštívte Stratosphere. Je situovaná na najrušnejšej ulici v Las Vegas - Boulevard. Stratosphere je najvyššou budovou v celom štáte Nevada. Nájdete tu 4 atrakcie - Big Shot, X-Scream, Insanity a SkyJump. Posledná atrakcie je naozaj len pre najodvážnejších jedincov - SkyJump je voľný pád z výšky 329 metrov, pri pohľade dole Vám stuhne krv v žilách.

stratosphere las vegas

Choďte na nákupy

Hranie v kasíne Váš už prestalo baviť ? Nevadí, nič Váš neodreaguje lepšie ako kúpa nových tenisiek či oblečenia. Zavítajte napríklad do nákupného strediska Fashion Show Mall - je ľahko spoznateľné vďaka jeho unikátnej architektúre. Nájdete tu oblečenie za rozumné ceny.

fashion show mall

Navštívte najväčšie ruské koleso v USA

Správne, najväčšie ruské koleso v USA sa nachádza práve v Las Vegas v časti Strip. Bolo otvorené len v roku 2014. Ak sa rozhodnete navštíviť High Roller, môžete sa tešiť na neopakovateľný výhľad na Las Vegas a jeho okolie. Najkrajšie výhľady sa Vám však naskytnú až po západe slnka, kedy sa celé mesto rozsvieti. Jedna jazda trvá 30 minút, viac informácií si môžete prečítať tu.

high roller

Fotka s Miley Cyrus? v Las Vegas žiadny problém

Posledná zastávka, ktorá by Vám nemala chýbať pri návšteve Las Vegas je múzeu voskových figurín - Madame Tussauds. Nájdete tu viac než 100 voskových figurín tých najznámejších ľudí sveta. Nájdete tu stvárnené osobností ako je Rihanna, Whitney Houston, Miley Cyrus či Hugh Hefner.

las vegas

Zaujímavosti9.5.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow