Slideshow TOPlist

Najlepšie farmárske trhy v New Yorku

Na každom rohu v New Yorku nájdete nejaký stánok s jedlom či reštauráciu. No keď príde rad na čerstvú zeleninu a ovocie, tak výber sa zmenší. Nie je však lepší spôsob ako stráviť nedeľné po obedie ako návštevou jedného z trhov, ktoré sa tu nachádzajú. Farmári z okolia tu ponúkajú svoje vypestované plody. Ktoré trhy sú však najlepšie a ponúkajú najširší výber?

 

Astoria Greenmarket 

Prvým trhom zo zoznamu je Astoria Greenmarket. Môžete tu nájsť rôzne druhy čerstvej zeleniny, byliniek či ovocia. Je situovaní v štvrti Astoria v Queense, dva bloky od rieky East River. Je otvorený každú stredu od 8mej ráno do 3tej hodiny poobede. 

Brooklyn Borough Hall Greenmarket

Len pár metrov od Brooklynského mosta sa nachádza druhý trh. Už viac ako 25 rokov tu miestny farmári predávajú svoje produkty, medzi ktoré patrí zelenina, ovocie, med či domáci džem. Počas jari a leta si tu môžete kúpiť kvety či niečo pod zub. Patrí medzi najväčšie farmárske trhy v Brooklyne. Otvorený je v Utorok, Štvrtok a Sobotu od 8mej hodiny ráno do 6tej večer.

Fort Greene Park Greenmarket

Na rohu Greene Park v Brooklyne sa nachádza ďalší z farmárskych trhov. Na rozdiel od niektorých iných, tento je otvorený počas celého roka každú Sobotu od 8mej ráno do 4tej po obede. Nájdete tu širokú ponuku syrov a pečiva. Príjemnú atmosféru tu vytvárajú aj pouličný umelci, ktorý tu pravidelne vystupujú.

Morningside Park’s Down to Earth Farmers Market

Tento farmársky trh sa nachádza priamo na Manhattane vo štvrti Morningside, západne od Central Parku. Je otvorený každú Sobotu od 23. Mája do 5. Decembra, od 9tej ráno do 5tej večer. Môžete si tu kúpiť čerstvý domáci chleba, olivový olej či zavárané ovocie a zeleninu. Všetky produkty si kupujete priamo od farmárov. Môžete sa tak spýtať otázky ohľadom ich výrobkov rovno ich.

Prospect Park Farmer’s Market

Ponúka veľkú škálu rôznych druhov čerstvého ovocia, zeleniny a mäsa. Všetky produkty pochádzajú zo štátov Connecticut a New York, nemusíte sa tak báť, že by neboli čerstvé. Taktiež tu nájdete čerstvo upečené koláče, ktoré tu predávajú niektoré z miestnych cukrární. Je druhým najväčším farmárskym trhom v New Yorku hneď po Union Square Greenmarket. Prospect Park Farmer’s Market je situovaný v Brooklyne priamo na námestí Grand Army Plaza. Je otvorený každú Sobotu od 8mej ráno do 4tej po obede.

Union Square Greenmarket

Najväčším farmárskym trhom v celom New Yorku je Union Squre Green Market. Je situovaný na Manhattane na námestí Union Square. Počas špičky sezóny ho týždenne navštívi cez 250 000 zákazníkov a predajú sa tisícky druhov ovocia a zeleniny. Farmári tu predávajú svoje produkty každý Pondelok, Stredu, Piatok a Sobotu od 8mej ráno do 6tej večer. Každoročne sa tu konajú aj jedny z najznámejších Vianočných trhov v New Yorku.

Wholesale Greenmarket

Posledným trhom v zozname Wholesale Greenmarket, orientovaný v Bronxe. Nájdete tu ponuku viac ako 100 produktov z rôznych okolitých fariem. Všetka úroda, ktorá tu je predávaná bola zberaná najviac 24 hodín pred tým ako si ju kúpite. Môžete si byť teda istý, že si kupujete čerstvé plodiny. Nachádza sa sa na 290 Halleck street v Bronxe. Je otvorený od 7. Apríla do 31. Decembra každý Utorok a Sobotu od 2hej ráno do 8mej ráno.

New York14.4.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow