Slideshow TOPlist

5 dôvodov prečo navštíviť New York na Jar

Jar v New Yorku patrí medzi najkrajšie obdobia. Všetko je rozkvitnuté, vo vzduchu je cítiť vôňu kvetov a vtáci v Central Parku začínajú znova čvirikať. Navyše počas jari v New Yorku nebýva toľko turistov ako počas leta. Teploty sú príjemné, vonku nie je ani teplo no ani zima. Jarné mesiace sú ideálne na návštevu tohto mesta. Prinášame Vám 5 dôvodov prečo je to práve tak.

 

1. Nemusíte si obliekať zimné oblečenie

Keby ste navštívili New York počas zimných mesiacov museli by ste si obliecť viacero vrstiev teplého oblečenia a vždy keď zájdete do obchodu či kaviarne si ich musíte vyzliecť aby ste sa nespotili. Keď však príde jar, nemusíte si už viac obliekať teplé oblečenie a užijete si tak New York oveľa viac. Môžete si obliecť obľúbené oblečenie bez toho aby ste sa cítili nepríjemne a bola by Vám zima.

 

2. New York je krásny počas kvitnutia

Každý už aspoň na obrázkoch videl Central Park počas jarných mesiacov, kedy bol každý kvet rozkvitnutý. Nie je krajší čas ako jar kedy navštíviť či už Central Park alebo jeden z menších parkov, ktoré môžete nájsť po celom New Yorku. Tulipány sú rozkvitnuté, stromy začínajú zelenať a tvoria tak neopakovateľnú atmosféru.

3. Farmárske trhy opäť ponúkajú čerstvé plodiny

Farmárske trhy v New Yorku môžete navštíviť počas celého roku, no najväčší výber máte práve na konci jari. Niektoré plodiny sú dostupné iba v obmedzenom čase. K tomu všetkému sa pri kupovaní môžete nadýchať čerstvého vzduchu, v ktorom je cítiť vôňa kvetín.

4. Začína Bassebalová sezóna

Aj keď nepatríte k fanúšikom bassebalu, určite navštívte aspoň jeden zápas New Yorských tímov Yankees alebo Mets. Je to jedna z vecí, ktorú by ste nemali vynechať ak máte možnosť si kúpiť lístok. Nemusíte byť zarytím fanúšikom a aj tak si užijete zápas a nasajete pravú bassebalovú atmosféru. A možno sa z Vás časom stane pravidelný divák tohto športu.

5. Vôňa jarných dní

New York najlepšie vonia počas jarných mesiacov, kedy v ovzduší môžete cítiť vôňu jarných kvetov. Túto vôňu si ale užite kým môžete, keďže cez leto budú ulice so zápachom smetí, ktorých je v New Yorksych uliciach nespočetne. 

New York30.3.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow