Slideshow TOPlist

Návšteva New Yorku – CityPass vs New York Pass

Ak sa chystáte do New Yorku a chcete si pozrieť atrakcie ako je Empire State Building či múzeá tak sa Vám oplatí kúpiť si kartu, pomocou ktorej budete mať zdarma vstup na niektoré atrakcie. Existuje však viacero druhov takýchto kariet. Najširší zoznam atrakcií ponúkajú práve New York PassCityPass.

CityPass

Táto karta je dostupná nielen v New Yorku ale aj v iných väčších mestách USA. Do každého mesta si ho však musíte zakúpiť zvlášť. CityPass New York si môžete kúpiť buď cez stránku citypass.com alebo pri vstupe v jednej z nižšie uvedených atrakcií, na ktorých je ho možné použiť.

                         citypass

Ako si kúpiť CityPass ?

Môžete si ho kúpit prostredníctvom internetu, a následne po zaplatení si ho vytlačíte doma. Po zakúpení cez internet ho musíte do 6 mesiacov použiť. Je možné ho uplatniť na 6 New Yorských atrakcií, pričom v troch prípadoch máte na výber medzi dvoma miestami.  Taktiež sa dá kúpiť aj priamoNew Yorku v jednej z pobočiek.

Je platný na 9 dní od prvého použitia na vstup do jednej z atrakcií. CityPass sa dá kúpiť ako pre dieťa tak aj pre dospelého. Cena dospelého je 116$ a pre dieťa 92$. S jeho používaním však ušetríte za lístky spolu 77$.

Zahrnuté atrakcie v cene za City Pass

Kde je možné City Pass využiť ?

The Empires State Building

American Museum of Natural History

The Metropolitan Museum of Art

Výhľadková terasa Top of the Rock alebo Guggenheim Museum

Socha Slobody & Ellis Island alebo Plavba loďou okolo New Yorku

9/11 Memorial a Múzeum – venované 11. Septembru alebo Vojenské Múzeum

 

New York Pass

Druhou kartou, ktorú si môžete kúpiť je New York Pass. V prípade jeho kúpy si môžete vybrať na koľko dní Vám bude platiť. Viete si ho kúpiť na 1, 2, 3, 5, 7 alebo 10 dní. Cena sa však zvyšuje vzhľadom na dobu platnosti. Karta sa Vám aktivuje ako náhle ju využijete prvý krát pri vstupe. Ďalšou výhodou New York Pass-u je možnosť predbehnúť dlhé rady pri vstupe. Týmto ušetríte plno času tým, že nebudete musieť čakať v rade, kde často strávite niekoľko desiatok minút. Túto výhodu ponúkajú ale len niektoré atrakcie

                new york pass

Ako kúpiť New York Pass ?

Je to jednoduché. Podobne ako pri CityPass si kartu môžete kúpiť cez internet  alebo priamo v New Yorku.

New York Pass si môžete objednať cez internet, kde Vás jeho cena vyjde o pár dolárov lacnejšie. Pri kúpe dostanete aj knižku s popisom všetkých atrakcií, ktoré sú v cene zahrnuté. V takomto prípade si knižku vyzdvihnete buď v jednej pobočke New York Pass priamo v New Yorku alebo si ju necháte zaslať domov (v tomto prípade je účtované poštovné 25$). Po objednaní cez internet Vám číslo karty bude poslané na e-mail a vy si ho vytlačíte a následne v jednom z centier New York Pass Vám vydajú kartu na dané číslo.

V prípade že si ho chcete kúpiť na mieste v New Yorku, tak sa pripravte že cena bude o niečo vyššia ako pri objednávaní cez internet.

 

Ceny za New York Pass

Dĺžka New York Pass

Cena - dospelý

Cena - dieťa*

1 deň

$109

$89

2 dni

$189

$169

3 dni

$239

$189

5 dní

$299

$209

7 dní

$339

$219

10 dní

$399

$239

*dieťa sa považuje od 4-12rokov

Cena za New York Pass je vyššia v porovnaní z CityPass. Na druhej strane je v ňom zahrnutých cez 80 atrakcií.  Napríklad pri kúpe 10 dňovej varianty by ste ušetrili spolu $752, ak by ste každý deň navštívili 3 atrakcie. Pri jedno dňovej by to bolo $72.

Zoznam všetkých atrakcií zahrnutých v cene si môžete pozrieť na oficiálnej stránke newyorkpass. Nájdete tam aj základné informácie o nich, ceny bez New York Passu  a či ponúkajú predbiehanie rady. 

Ak sa Vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať. 

New York20.3.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow