Slideshow TOPlist

Ako ušetriť v New Yorku #1

New York sa stal populárnym miestom kde stráviť dovolenku. No patrí aj medzi drahé mestá, a to najmä čo sa týka ceny hotelov. Môžete tu navštíviť mnoho atrakcií a pamiatok ktoré stoja za pozretie. My Vám preto prinášame novú sériu článkov, kde sa pozrieme na to ako čo najviac ušetriť v New Yorku.

 

  • Jazdite metrom, nie taxíkom - nielen že metro je podstatne lacnejšie(2.75$ za jazdu) ako taxi ale aj sa rýchlejšie dostane tam kam chcete.

 

  • Ak tu plánujete zostať dlhšie kúpte si Unlimited Metro Card - Vyjde vás na 116.50$ na mesiac a môžete cestovať metrom kedykoľvek kam chcete. Unlimited Metro Card si taktiež môžete kúpiť aj na menší čas ako mesiac.

 

  • Zajednajte si hotel mimo Manhattanu - zajednaním hotelu napríklad v Brooklyne alebo v Queense, môžete ušetriť stovky dolárov za týždeň. Na Manhattane patria hotely k tým najdrahším v USA.

 

  • Prenajmite si byt - či už máte v pláne zostať len týždeň alebo niekoľko mesiacov, vždy sa viac oplatí prenajať si byt, či izbu. Vyjde Vás to oveľa lacnejšie ako hotel. Aktuálne ponuky si môžete pozrieť na stránke Airbnb, kde sa dá zohnať celý byt pod 100$ za týždeň.

 

  • Navštívte Bronx Zoo v stredu - áno, práve stredu a to z jedného dôvodu - počas tohto dňa je vstupné zdarma.

 

  • Z letiska choďte metrom, nie taxíkom - Ak pristávate na letisku JFK, tak sa môžete dostať metrom až do mesta a zaplatíte za to len 2.75$. Za taxi by ste zaplatili niekoľko desiatok dolárov.       

                                        

  •  Stiahnite si aplikácie - Môžete tak ušetriť pár dolárov. Medzi najlepšie patrí Yelp! - denne v nej môžete naraziť na množstvo zliav niektoré reštaurácia v nej dokonca ponúkajú aj pitie zdarma ak ju navštívite.

 

  • Neplaťte za internet - V New Yorku Vás dáta vyjdú pekne draho a preto je lepšie používať verejné wi-fi siete, ktoré sú zdarma a nájdete ich po celom New Yorku ako na uliciach tak aj v niektorých kaviarňach či obchodoch.

 

  • Navštívte obchody v Chinatowne - Ak chcete nakúpiť výhodne tak zavítajte do štvrti Chinatown, kde nájdete plno obchodov. Nebojte sa ani vyjednávať aby ste cenu znížili čo najviac.

 

  • Zavítajte do Bryant Parku počas leta - V Bryant Parku počas leta môžete prísť na premietanie filmov zadarmo a ušetriť tak pár dolárov za vstupné do kina.
ako usetrit v NY
ako usetrit v NY
New York27.2.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow