Slideshow TOPlist

Monument Valley

Monument Valley je región v Národnom parku Monument Valley Navajo Tribal Park. Tiahne sa pozdĺž hraníc štátov Arizona a Utah, neďaleko môžete nájsť aj Four corners Monument. Monument Valley sa rozprestiera v nadmorskej výške 1 500 - 1 800 metrov. Svoju “červenú“ farbu získal vďaka oxidu železnatému a oxidu mangánu, ktoré za vplyvu počasia zafarbili pieskovec do odtieňov červenej farby. Priemerná výška pieskovcov je 300 metrov. Počas rokov sa Monument Valley stával stále viac obľúbenejším a preto sa stal jedným z ikon Amerického západu.

Návšteva parku Vám zaberie 2-6 hodín, podľa toho akú túru si vyberiete. Od tohto faktu sa vyvíja cena za vstup, kedy za najlacnejšiu 2 hodinovú trasu zaplatíte 55$ až po 130$ pri 6 hodinovej návšteve. V cene je zahrnutá aj prehliadka indiánskych rezervácií, ktoré sa tu nachádzajú. V nich si môžete zakúpiť tematické suveníry.

 

Klíma a počasie

Monument Valley je súčasťou púštnej klímy, ktorá je charakteristická chladnými zimami a horúcimi letami. Priemerná denná letná teplota činí 38°C, po západe slnka sa však teplota rázne zníži. Zimy sú chladné, ale denné teploty zväčša neklesnú pod bod mrazu. Počas zimných mesiacov sa tu vyskytujú aj snehové prehánky, no snehová prikrývka nevydrží viac ako 2 dni. Najvhodnejšia doba na návštevu je počas jari, kedy sa vyhnete návalu turistov a teploty ešte nie sú tak vysoké ako behom letných mesiacov.

Monement valley
Monement valley pieskovec arizona utah valley cest monement valley zasnezeni monument valley
Zaujímavosti19.2.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow