Slideshow TOPlist

Najlepšie horské dráhy pre rok 2016

Zábavné parky sú neodmysliteľnou súčasťou spojených štátov. Každoročne do nich zavítajú milióny turistov a miestnych ľudí, ktorý sa chcú zabaviť. Na tento rok už bolo ohlásených množstvo  nových horských dráh, ktoré budú výnimočné. My Vám prinášame zoznam tých najlepších, ktoré boli doposiaľ ohlásené.

Lightning Rod

Táto horská dráha sa má nachádzať v zábavnom parku Dollywood, v štáte Tennessee. Bude sa jednať o najrýchlejšiu drevenú horskú dráhu na svete. Na jej začiatku budete vyvezení do výšky 20 poschodovej budovy v rýchlosti 70km/h. Maximálna rýchlosť pri páde dolu bude dosahovať 117km/h. Na jednu jazdu sa do vozíkov zmestí maximálne 24 ľudí. Predpokladaný dátum otvorenia je Marec 2016.

Valravn

Horská dráha Valravn je pomenovaná po havranovi, ktorý sa vyskytoval v Dánskych bájkach a mal magické schopnosti.

Dráha sa bude nachádzať v Cedar Pointe, ktorý sa radí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v celých USA. Valravn bude v poradí už 18. dráhou tohto parku. Vozíky dráhy sa skladajú z troch radov po 8 sedadiel v rade, na jeden vozík sa tak zmestí až 24 ľudí. Po dosiahnutí vrcholu dráhy vás bude čakať 65 metroví prepad, pri ktorom dosiahnete rýchlosti 120km/h, následne sa vrhnete do 50 metrovej inverzie, ktorá je tretia najväčšia na svete. Otvorená má byť na jar tohto roku.

Mako Hyper Coaster

Je pomenovaná po jednom z najrýchlejších žralokov sveta. Po ňom bol navrhnutý aj jej dizajn, ktorý sa bude niesť v podobnom štýle. Po dokončení bude najrýchlejšia, najvyššia a najdlhšia horská dráha v Orlande. Sprístupnená verejnosti bude v priebehu leta 2016. Najvyšší bod bude mať vo výške 60 metrov, po jeho dosiahnutí sa budete rútiť dole maximálnou rýchlosťou 117km/h. Celková dĺžka trate má byť 145O metrov.

Phobia Phear

Phobia Phear bude jednou s prvých dráh, ktorá bude fungovať na elektromagnetický pohon. Počas jazdy bude rýchlosť dosahovať 105km/h. Táto dráha ponúkne aj obriu slučku, ktorá je veľká 45metrov. Behom tohto roku má byť otvorená v zábavnom parku Lake Compouce v štáte New England.

The Joker

Táto hybridná horská dráha bude spojením dreva a železa, čo má jazde pridať neopakovateľný zážitok. Má patriť medzi najlepšie dráhy celého roku 2016. Nachádzať sa má v Six Flags Discovery Kingdom v San Franciscu, kde bude druhov dráhou inšpirovanou svetom DC, tento krát zloduchom Jokerom.

Dráha The Joker bude dlhá 975 metrov a jedna jazda má mať necelé dve minúty. Do vozíka sa bude zmestiť 24 ľudí. Najstrmší pád má 78° uhol a dosiahnete na ňom 85 kilometrovú rýchlosť. Taktiež počas jazdy zažijete stav bez tiaže na chvíľu.

Zaujímavosti10.1.2016

     Mohlo by Vás zaujímať

Miami

Nachádza sa na Floride kde je druhé najväčšie mesto. Po celý rok je v Miami teplé počasie.

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow