Slideshow TOPlist

Vianočné trhy v New Yorku

New York je známy vďaka svojej krásnej vianočnej výzdobe a množstvom vianočných trhov, ktoré tu môžete navštíviť. Každoročne sa na nich dajú kúpiť tie najoriginálnejšie darčeky. Mnohé z nich sú otvorené už od začiatku Novembra až do konca Decembra. Nájdete tu všetky možné veci, od rôznych ručne vyrobených výrobkov cez oblečenie až po občerstvenie, či horúcu čokoládu.

Najlepšie vianočné trhy v New Yorku 2017

1. Bryant Park’s Winter Village

Vianočné trhy pri Bryant Parku patria medzi tie najkrajšie v New Yorku. Sú orientované v centre New Yorku medzi 40th až 42th ulicou a 5th až 6th avenue. Môžete tu nájsť vianočne ozdobené stánky, v ktorých si môžete kúpiť rôzne dekoratívne predmety, oblečenie alebo ochutnať lokálne špeciality. Navyše hneď vedľa trhov sa nachádza klzisko, ktoré je otvorené každý deň od 28. Októbra 2017 do 4. Marca 2018 od ôsmej hodiny ráno do desiatej večer. Samotné trhyotvorené od 28. Októbra 2017 až do 2. Januára 2018.

Otváracie hodiny:

Pondelok – Piatok : od 11 – 20h

Sobota – Nedeľa : od 10 – 20h

2. Union Square Holiday Market

Na tomto vianočnom trhu je viac ako 100 rôznych obchodníkov z rozličným tovarom. Dajú sa tu kúpiť ručne maľované obrazy, šperky a taktiež aj tradičné vianočné jedlá či nápoje. Tento trh je jedným z najlepších miest v New Yorku kde môžete kúpiť darčeky pre deti či dospelých. Union Square Holiday Market sa nachádza na rohu 14th ulice a Union Square West. Je otvorený od 16. Novembra až do 24. Decembra 2017.

3. Columbus Circle Holiday Market

Nachádza sa na jednej z najkrajších lokalít v New Yorku – pri Central Parku. Je situovaný medzi 59th street a Broadwayom. Je perfektným miestom kde si môžete kúpiť niečo pod zub. Taktiež sa tu dajú zakúpiť ručne vyrábané drevené puzzle, dekorácie od lokálnych predajcov, či originálne šperky. Na tieto trhy môžete zavítať od 28. Novembra do 24. Decembra 2017.

4. Grand Central Holiday Fair

Tento vianočný trh je jediným v New Yorku, ktorý sa je vo vnútri budovy. Každoročne sa nachádza v útrobách najväčšieho nádražia v New Yorku - Grand Central Terminal. Tento rok tu môžete nájsť 76 predávajúcich zväčša z New Yorku a jeho okolia, u ktorých si môžete zakúpiť napríklad zberateľské hračky, vianočné oblečenie pre vášho psíka alebo rôzne doplnky do bytu alebo pre vás. Grand Central Holiday Fair je otvorený od 13. Novembra do 24. Decembra 2017.

Otváracie hodiny:

Pondelok – Piatok: od 10 – 20h; na štedrý deň od 10 - 18h
Sobota: od 10 – 19h
Nedeľa: od 11 – 18h

bryant park vianocne trhy
bryant park vianocne trhy union square vianocne trhy winter village bryant park union square stanky Grand Central Terminal fair vianocne trhy bryant park
New York17.11.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow