Slideshow TOPlist

Fifth Avenue – New York

Fifth Avenue sa nachádza v meste New York na ostrove Manhattan, východne od Central Parku. Začína pri Washington Square Parku a tiahne sa smerom na sever až ku 143. ulici v Harleme, kde končí. Má rôzne prezývky, medzi tie najznámejšie patria – Milionárska ulička alebo Museum Mile. Taktiež je označovaná aj ako jedna z najdrahších ulíc na svete, môžete tu nájsť obchody prestížnych módnych značiek ako Louis Vuitton, Gucci, Prada, Versace, Armani alebo Tiffany a Company.  

Piata Avenue má prezývku aj ako Milionárska ulička – Millionaire’s Row, tento názov dostala pretože sa tu nachádzajú tie najdrahšie byty v celom New Yorku, ktoré ponúkajú výhľad na Central Park. Je domovom rôznych známych osobností a celebrít.

Fifth Avenue nie je len ulicou drahých značiek a milionárov ale taktiež uličkou múzeí. Nachádza sa tu časť označovaná ako Museum Mile – táto časť je dlhá tri bloky alebo 1.6km a sídli tu spolu 10 múzeí. Môžete tu nájsť  múzea ako je Museum of the City of New York alebo najväčšie  múzeum v celom New Yorku - Metropolitan Museum of Art.

Zaujímavosť :

  • Apple Store na 5th Avenue je 5. najviac fotenou budovou v New Yorku

Ak sa Vám článok páčil, nezabudnete ho zdielať.

piata avenue
piata avenue piata avenue pohlad na piatu avenue piata avenue piata avenue pocas vianoc
New York2.9.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

San Francisco

Mesto na západnom pobreží USA.
Je veľmi oblúbenou turistickou lokalitou

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow