Slideshow TOPlist

Madison Square

Madison Square je námestie, ktoré sa nachádza v New Yorku na Manhattane medzi 5. Avenue a Broadway na 23. ulici. Je pomenované po štvrtom prezidentovi USA – Jamesovi Madisonovi. Dominantným prvkom celého námestia je Madison Square Park z rozlohou 6.2 akra. Neďaleko parku sa nachádza aj jedno z najznámejších športových stredísk v celom New Yorku – Madison Square Garden.

Madison Square Park

Tento park je orientovaný medzi 5. Avenue a Madison Avenue a medzi 23. až 26. street. Madison Square Park je verejný park z rozlohou 6.2 akra. Otvorený a následne sprístupnený pre verejnosť bol 10. Mája 1847. Počas horúcich letných dní sa park stáva veľmi obľúbeným, môžete si tu kúpiť milkshake alebo iní osviežujúci nápoj či jedlo. V okolí parku sa nachádza hneď niekoľko známych budov, medzi tie najvýznamnejšie patria: Flatiron Building, New York Life Building alebo Toy Center. Otváracie hodiny parku sú od 6. hodiny ráno až do polnoci.

Madison Square Garden

Madison Square Garden je viacúčelová krytá aréna, ktorá sa nachádza v Midtowne , pár blokov na sever od Madisn Square Park. Táto aréna je domácim štadiónom pre basketbalový tým New York Knicks a hokejový tým New York Rangers ale slúži aj na rôzne koncerty a iné podujatia. Prvý krát bola otvorená v roku 1879 , no od vtedy prešla dvoma renováciami. Prvá bola v rokoch 1989 – 1991 a druhá počas rokov 2011 – 2013. Kapacita arény je 18 tisíc ľudí pre hokejové zápasy a 20 tisíc pre koncerty. 

Madison square park z vrchu
Madison square park z vrchu Madison square park madison square park vstup do Madison square parku madison square garden z vrchu madison square garden z vnutra Madison square garden z vonka
New York7.7.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow