Slideshow TOPlist

Griffith Observatory

Griffith Observatory sa nachádza v meste Los Angeles na južnej strane kopca Hollywood. Za výstavbou stojí Griffith Trust, ktorý financoval celú výstavbu. Architektkami tejto hvezdárne, ktorá je postavená v Art Deco štýle sú John C. Austin a Frederick N. Ashley. Konštrukcia bola zahájená v júni roku 1933 a ukončená o dva roky neskôr - v máji 1935, kedy bola zároveň aj sprístupnená pre verejnosť. V roku 1976 bola zaradená medzi historické pamiatky mesta Los Angeles. Z Griffith Observatory sa Vám naskytne neopakovateľní výhľad ako na centrum mesta LA s mrakodrapmi, tak aj na nápis Hollywood.

 Hvezdáreň bola uzatvorená pre rekonštrukciu od roku 2002 až do roku 2006. Táto renovácia stála cez 93 miliónov dolárov. Okrem iného zahŕňala vybudovanie niekoľkých nových expozícii, ktoré sa nachádzajú pod úrovňou zeme a rekonštrukciu kupole. Ročne zavíta do Griffith Observatory viac ako milión turistov. Vstupné je zadarmo ako pre deti tak aj pre dospelých.  Otváracia doba je počas pracovných dní od 12-tej na obed do 10-tej večer a počas víkendov od 10-tej ráno do 10-tej večer. 

Griffith observatory
Griffith observatory Griffith observatory Griffith observatory v noci vyhlad z Griffith observatory griffith observaty panorama mesta vyhlad na tabulu hollywood vnutrajsok Griffith observatory
Zaujímavosti10.6.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow