Slideshow TOPlist

Washington Square Park

Washington Square Park je jedným z najznámejších parkov v New Yorku. Nachádza sa na Manhattane v štvrti Greenwich Village. Rozprestiera sa na ploche 9.75 akra alebo 39 500m2. Pre verejnosť bol otvorený v roku 1871. O udržiavanie sa stará organizácia NYC Parks. Vedľa parku sa nachádza New York University – jedna z najznámejších a najprestížnejších univerzít v celom New Yorku. Dominantným prvkom celého parku je Washington Square Arch – oblúk, ktorý je vysoký 14 metrov a ukončuje ulicu 5th Avenue, bol postavený v roku 1892. V strede sa nachádza fontána – Washington Square Fountaiain okolo ktorej sa nachádzajú lavičky a vytvárajú veľmi príjemné prostredie. V parku je vysadených množstvo kvetov, stromov a inej zelene. Najlepšie obdobie pre návštevu je  na prelome jari a leta, v tomto čase je celý park nádherne rozkvitnutý. Park disponuje taktiež veľkým detským ihriskom. Nedávno boli pridané šachové stoly, ktoré môžete nájsť pri fontáne v strede parku.

Rekonštrukcie Washington Square Parku

Park prechádza mnohými renováciami. Najväčšia prebiehala od roku 2007 až do Mája roku 2009. Táto renovácia zahŕňala rekonštrukciu fontány, dlažby, pridanie viacerých lavičiek a výsadbu nových stromov a kvetov. Momentálne je naplánovaná ďalšia inovácia, ktorá má zahŕňať opravenie chodníkov v okolí parku. Tieto chodníky sú momentálne v dosť zlom stave. Je naplánovaná na leto 2015. 

washington square park
washington square park washngton square park fountain washngton square park washington square park v zime washington square arch
New York27.4.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow