Slideshow TOPlist

Arizona

Arizona je štát nachádzajúci sa na juhozápade USA. Jeho hlavným mestom je Phoenix. 14 februára 1912 bola Arizona prijatá ako 48. Štát USA. Arizona je rozlohovo šiestym najväčším štátom, jeho celková rozloha je 295 tisíc km2. Na juhu susedí s Mexikom, na východe s Californiou, na severe so štátmi Utah a Colorado a na západe s Novým Mexikom. Arizona je jedným so štátov kde sa nachádza Four Corners Monument. Najdôležitejšími mestami štátu sú: Phoenix, Tucson a Mesa. Mesto Phoenix je najväčším v tomto štáte s viac ako 1 a pol miliónom obyvateľov. Vo Phoenixe sa denne koná najviac aukcii na zabavené nehnuteľnosti z celých Spojených štátoch Amerických.  Na území Arizony sa nachádza veľké množstvo kaňonov a národných parkov. K najznámejším patrí najväčší kaňon v USA – Grand Canyon, ktorý je hlboký 1.8km. Medzi ďalšie národné pamiatky patria: Saguaro National Park, Monument Valley a Walnut Canyon.

Zaujímave miesta v Arizone

Arizona ponúka množstvo zaujímavých miest na pozretie. Oplatí sa pozrieť Four Corners Monument – je to jediné miesto ktoré sa nachádza zároveň na 4 štátoch. Taktiež tu máte na výber pozrieť si množstvo prírodných úkazov. Môžete tu zájsť aj do jedného zo zábavných parkov ktoré sa tu nachádzajú, najväčším je Castles ‘N Coasters.

Počasie

Počasie v Arizone je často veľmi premenlivé a môže sa zmeniť behom pár minút. V nižších polohách štátu je počasie počas leta zväčša suchévysokými teplotami, a zimy sú mierne, suché. Ročne napadne priemerne 323mm zrážok. Najvyššia zaznamenaná teplota bola 53°C v roku 1994 a najnižšia -40°C cez zimu roku 1971.

stat Arizona
stat Arizona napis arizona monument valley Phoenix Tucson vyhliadka grand canyon
Štáty USA4.4.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

San Francisco

Mesto na západnom pobreží USA.
Je veľmi oblúbenou turistickou lokalitou

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow