Slideshow TOPlist

California

Štát California sa nachádza na východnom pobreží Spojených štátov amerických. California bola pridaná k Spojeným štátom 9. Septembra 1850 ako 31 štát. Čo sa týka počtu obyvateľov tak je najľudnatejším štátom USA. Žije v ňom približne 39 miliónov obyvateľov. Hlavným mesto je Sacramento z počtom obyvateľov okolo 460 tisíc. Po Aljaške a Texase je 3. najväčším štátom USA podľa rozlohy. California susedí na juhu so štátom Mexiko, na východe so štátmi Arizona a Nevada a severe s Oregonom. Podľa počtu obyvateľov a rozlohy je najväčším mesto Los Angeles, ktoré je známe vďaka filmovému priemyslu a krásnym plážam. Medzi ďalšie významné mestá patria: San Francisco, San Jose, San Diego a Oakland. San Francisco sa radí k mestám z najväčšou životnou úrovňou v USA, ceny domov sú tu ešte väčšie ako v New Yorku. California je štátom z najväčším HDP v USA a tvorí 14% ekonomiky.

Zaujímavé miesta v Californii

California je bohatá na množstvo pamiatok a národných parkov. Medzi najznámejšie parky tu patria: národný park Sequoia, národný park Redwood a Death Valley. K miestam ktoré sa oplatí taktiež určite pozrieť patrí Disneyland, ktorý sa nachádza v meste Anaheim len pár minút od Los Angeles. Na východnom pobreží Californie nachádza množstvo známych pláží ktoré sa oplatí pozrieť, tie najkrajšie sú: Venice Beach, Malibu Beach a Santa Monica. 

Počasie

Väčšina územia Californie spadá do stredomorského podnebia. Na severe štátu býva najviac zrážok a na juhu naopak najmenej. Na východe štátu bývajú teplé a suché letá. Najvyššia teplota v Californii bola zaznamenaná 57°C a najnižšia -43°C v meste Boca na západe štátu. Najlepší čas na návštevu Californie je leto.

California plaz
California plaz Los Angeles napis Hollywood Disneyland Anaheim San Francisco Sacramento
Štáty USA21.3.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

Miami

Nachádza sa na Floride kde je druhé najväčšie mesto. Po celý rok je v Miami teplé počasie.

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow