Slideshow TOPlist

Leto v New Yorku

Jedno z najkrajších ročných období návštevy New Yorku je určite leto. Vonku je teplo a preto sú možnosti ako tu stráviť  čas takmer neobmedzené.  Máte chuť sa ísť okúpať do oceánu, navštíviť  zábavný park, opaľovať sa v Central Parku alebo ísť na hudobné či divadelné predstavenie? žiadny problém, toto všetko a omnoho viac nájdete v nikdy nespiacom meste - New York.

Coney Island Beach

Pláž ktorá sa nachádza v Brooklyne je jedna z najznámejších a najväčších v New Yorku ,táto pláž je cez teplé New Yorské dni preplnená keďže sa nachádza ani nie hodinu cesty od srdca New Yorku – Manhattanu.

Luna Park

Zábavný Park z názvom Luna Park sa nachádza hneď vedľa pláže Coney Island Beach. Vo vnútri parku nájdete 29 rozličných atrakcii. Medzi tie najobľúbenejšie patrí Coney Island Cyclone – horská dráha, ktorá je v parku už cez 88 rokov a patrí medzi tie najstaršie atrakcie v tomto zábavnom parku. Disponuje 12 prepadmi pričom maximálna rýchlosť je 96km/h.  Ďalšími známymi atrakciami sú: Sling Shot, Thunderbolt, Brooklyn Flyer Air Race. Zoznam otváracích hodín parku si môžete nájsť na ich oficiálnych stránkach, keďže sa otváracia doba mení vzhľadom na to aký deň idete.

Splish Splash Waterpark

Tento aquapark sa nachádza 1 a pol hodiny od Manhattanu. Nájdete v ňom rôzne vodné atrakcie od tých pre najmenších až po milovníkov adrenalínu. Jednou z najnovších atrakcii parku je - Bootleggers - tobogan, ktorý nie je  ako ostatné, keďže nejde iba smerom dole ale stúpa aj do strmých kopcov, počas jazdy na tobogane môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť neuveriteľných 48 km/h!

Central park

Zelená oáza v centre New Yorku, nachádzajú sa tu rôzne ihriská na športy ako je napríklad basseball, tenis, golf a rôzne iné detské ihriská. Počas letných mesiacov tu nájdete aj veľký bazén, ktorý je otvorený každý letný deň .Cez zimu sa bazén využíva na korčuľovanie. Cez leto tu nájdete plno Newyorčanov a turistov ,ktorý sa tu opaľujú ,relaxujú alebo si idú zabehať do prírody. Viac o Central parku si môžete prečítať aj v celom článku Central Park.

Počas letných mesiacov je taktiež vhodné navštíviť aj iné parky ako Central Park. Počas letných mesiacov sú kvety v parkoch krásne rozkvitnuté a vytvárajú tak krásne prostredie na relaxovanie. Medzi tie najkrajšie parky patrí taktiež určite High Line, ktorý sa nachádza nad úrovňou zeme a bol vybudovaný na starých koľajach, ktoré slúžili na premávanie vlakom.     

Opalovanie sa v Central Parku
Opalovanie sa v Central Parku Luna Park New York Splish Splash Water Park Central Park Coney Island Beach
New York16.3.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

San Francisco

Mesto na západnom pobreží USA.
Je veľmi oblúbenou turistickou lokalitou

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow