Slideshow TOPlist

Národný park Sequoia

Národný park Sequoia sa nachádza v štáte Kalifornia v pohorí Sierra Nevada, východne od mesta Visalia. Bol otvorený 25. Septembra 1890. Rozprestiera sa na ploche 1635km2. Na severe susedí z národným parkom Kings Canyon. Je známy najmä vďaka Sekvojam ktoré tu rastú a po ktorých dostal aj názov Seqoia National Park. Sekvoje Mamutie, ktoré tu možno nájsť dorastajú až do výšky 100m a patria medzi tie najstaršie a najväčšie stromy na planéte. Park je otvorený celý rok ale počas zlého počasia môžu byť niektoré úseky nedostupné. Na jeho území sa nachádza aj najväčší vrch Kalifornie – Mount Whitney z nadmorskou výškou 4421m.n.m.

Zaujímavé miesta v parku

Po ceste parkom môžete nájsť  Tunnel Log spadnutý sekvojovec, do ktorého bol vyrezaný otvor, cez ktorý môžu prechádzať autá. Ďalším zaujímavým miestom je Moro Rock -  kupola zo žuly, z ktorej máte krásny výhľad na pohorie Sierra Nevada. V parku možno nájsť aj veľkú lúku na ktorej rastie veľké množstvo sekvojí, toto miesto sa nazýva Crescent Meadow.

Najväčší strom na svete – General Sherman

V národnom parku Sequoia môžete nájsť ten najväčším strom na svete – General Sherman. Je vysoký 83.8m a jeho obvod je 31.3m. Vek tejto Sekvoje sa odhaduje na 2 300 – 2700 rokov. 

Sequoia narodny park
Sequoia narodny park Tunnel Log Sequoia narodny park
Zaujímavosti17.2.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

San Francisco

Mesto na západnom pobreží USA.
Je veľmi oblúbenou turistickou lokalitou

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow