Slideshow TOPlist

Národný park Sequoia

Národný park Sequoia sa nachádza v štáte Kalifornia v pohorí Sierra Nevada, východne od mesta Visalia. Bol otvorený 25. Septembra 1890. Rozprestiera sa na ploche 1635km2. Na severe susedí z národným parkom Kings Canyon. Je známy najmä vďaka Sekvojam ktoré tu rastú a po ktorých dostal aj názov Seqoia National Park. Sekvoje Mamutie, ktoré tu možno nájsť dorastajú až do výšky 100m a patria medzi tie najstaršie a najväčšie stromy na planéte. Park je otvorený celý rok ale počas zlého počasia môžu byť niektoré úseky nedostupné. Na jeho území sa nachádza aj najväčší vrch Kalifornie – Mount Whitney z nadmorskou výškou 4421m.n.m.

Zaujímavé miesta v parku

Po ceste parkom môžete nájsť  Tunnel Log spadnutý sekvojovec, do ktorého bol vyrezaný otvor, cez ktorý môžu prechádzať autá. Ďalším zaujímavým miestom je Moro Rock -  kupola zo žuly, z ktorej máte krásny výhľad na pohorie Sierra Nevada. V parku možno nájsť aj veľkú lúku na ktorej rastie veľké množstvo sekvojí, toto miesto sa nazýva Crescent Meadow.

Najväčší strom na svete – General Sherman

V národnom parku Sequoia môžete nájsť ten najväčším strom na svete – General Sherman. Je vysoký 83.8m a jeho obvod je 31.3m. Vek tejto Sekvoje sa odhaduje na 2 300 – 2700 rokov. 

Sequoia narodny park
Sequoia narodny park Tunnel Log Sequoia narodny park
Zaujímavosti17.2.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow