Slideshow TOPlist

Las Vegas - Nevada

Lasv Vegas sa nachádza v štáte Nevada na západe USA, kde je najväčším mestom. Jeho počet obyvateľov je viac ako 600 tisíc, pričom toto číslo stále stúpa. Las Vegas bolo založené v roku 1905 a status mesta dostalo o šesť rokov neskôr – v roku 1911. V Las Vegas je takmer počas celého roku tepléslnečné počasie. Priemerná letná teplota cez deň tu je 33.6 °C.  Ročne je v Las Vegas až 310 slnečných dní. V posledných rokoch sa zvýšil počet turistov na 40 miliónov ročne.  

Najznámejšou časťou Las Vegas je The Strip – 6.8km dlhá ulica, na ktorej sa nachádzajú najznámejšie kasína, hotely a obchody na svete. Môžete tu nájsť najväčšie ruské koleso – High Roller alebo slávny hotel a kasíno New York - New York, pred ktorým sa nachádza horská dráha a zmenšená kópia Sochy Slobody.  The Strip je zároveň aj jednou z najobľúbenejších turistických destinácii v USA.

Nočný život v Las Vegas

Las Vegas je mesto, ktoré nikdy nespí, Celú noc tu žiaria svetlá áut, výkladov a billboardov, ktoré nikdy nezhasínajú. Ľudia sa idú von zabaviť alebo skúsiť šťastie a vyhrať peniaze v jednom z množstva kasín. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú párty, tak potom Las Vegas je to správne mesto pre Vás. Medzi tie najlepšie kluby tu patria Marquu, XS Nighclub alebo Hakkasan.

Najdrahšie a najluxusnejšie hotely na svete

V Las Vegas sa nachádza 15 z 25 najväčších hotelov sveta. Najväčší hotel sa nachádza práve v Las Vegas a ponúka viac ako 7000 ubytovacích miest a volá sa The Venetian Las Vegas + The Palazzo. Sú to dva hotely, ktoré sa ale považujú za jeden. K tým najlepším patrí taktiež Ceesar Palace, v ktorom nájdete nielen hotel ale aj nákupné stredisko, kasíno, kúpele a nočný klub OMNIA.

Zaujímavosti :

  • Každý deň sa v Las Vegas zoberie priemerne 315 ľudí
  • Môžete tu nájsť zmenšenú kópiu Sochy Slobody alebo Eiffelovej veže
  • V Las Vegas sa nachádza najviac hotelových izieb na svete
  • Kebyže chcete prespať v každom hotely v Las Vegas trvalo by Vám to 288 rokov
napis Las Vegas
napis Las Vegas Las Vegas cez den Las Vegas cez noc
Mestá16.2.2015

     Mohlo by Vás zaujímať

New York

Najzaludnatejšie mesto USA. Žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov ,v piatich rôznych mestských štvrtiach

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow