Slideshow TOPlist

Silvester na Times Square

Oslava nového roku na Times Square patrí medzi tie najznámejšie na svete. Prvé oslavy nového roku na Times Square boli už v roku 1904. Symbolom osláv nového roku na Times Square je spustenie veľkej osvetlenej  gule. Táto guľa bola po prvý krát spustená v roku 1907. V roku 2008 bola vymenená za novú – modernejšiu ktorá váži 550kg, má priemer 1,8m a je osvetlená 9 576 LED žiarovkami. Guľa sa každý rok začne pomaly spúšťať z budovy One Times Square o 23:59, a presne o polnoci spustí veľký ohňostroj.

Cez Silvester zvykne bývať počasie v New Yorku chladné a veľa krát dosahuje teplota aj mínusové hodnoty. Počas silvestrovskej noci ešte pred spustením gule je pripravený silvestrovský program počas ktorého sem prídu rôzne kapely a špeciálny hostia ktorý zabávajú ľudí.

Každoročne si môžete pozrieť novoročný ohňostroj na Times Square aj cez live stream na internete alebo v televízii 1. Januára o 6:00 ráno nášho času. Odkaz na živé vysielanie tohtoročného silvestra 2016 (bude spustené 1. Januára o 4:00 nášho času)

New York30.12.2014

     Mohlo by Vás zaujímať

Chicago

Nachádza sa na severe USA.
Rozprestiera sa cez tri Americké štáty - Illinois, Wisconsin a Indiana

Ktorá štvrť v New Yorku je najkrajšia?


Fórum o USA
Slideshow