volcano bay

Najvyšší tobogan v USA

Aqua parky sú v Spojených Štátoch obľúbené, ročne sú navštevované miliónmi ľudí. Tobogany sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Čím viac atrakcií, tým viac potencionálnych návštevníkov. Pozrime sa však na najvyšší tobogan v USA, ktorý má výšku väčšiu ako 7 poschodový panelák.

V zábavnom parku Universal Orlando Resort sa nachádza časť s názvom Volcano Bay – už ako vyplýva z názvu, nebude to nič pre toho kto sa bojí výšky a nemá rád veľké zrýchlenie. Okolo tejto „sopky“ sú viaceré tobogany ktoré naháňajú strach, no tým naj extrémnejším je rozhodne Ko’okiri Body Plunge.

Po vyšliapaní niekoľko stoviek schodov až na samí vrchol sa ti naskytne výhľad na celý aqua park a jeho okolie. Jeho najvyšší bod sa nachádza vo výške 38.1 metra! Po porovnanie je to približne rovnako vysoko ako strecha 7 poschodového paneláku. S takejto výšky ťa čaká kolmý pád cez padacie dvere. Celá jazda netrvá viacej ako pár sekúnd. Odhodlal by si sa na tento tobogan, pri ktorom si to niektorý rozmyslia už kým idú po schodoch hore?

Volcano Bay – zdolávanie schodov až na vrchol

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.