Najkrajšie mestá počas Vianoc

Vianoce sú jedným z najkrajších období celého roka. Takmer každé mesto nielen v USA ale aj u nás má vlastnú výzdobu, ktorá je niečím výnimočná. Pripravili sme si pre Vás zoznam najkrajších miest USA počas Vianoc, v ktorých duch Vianoc je cítiť na každom rohu.

Leavenworth – Washington

Začneme malým mestečkom na západe USA, ktorého počet obyvateľov presahuje niečo málo cez 2 000. Počas celého roka v ňom môžeš cítiť Vianočnú atmosféru, no obzvlášť to platí počas zimných mesiacov.  Na výzdobu mesta je použitých takmer 38 kilometrov vianočných svetielok. Určite by ti pri návšteve nemala chýbať ani horúca čokoláda na zahriatie. 

Asheville – Severná Karolína

Druhým mestom v zozname je Asheville, ktoré leží v pohorí Blue Ridge Mountains. Kam sa len pozrieš môžeš vidieť vianočné svetielka či výzdobu, ktorá dotvára neopakovateľnú atmosféru Vianoc.

Williamsburg – Virginia

Williamsburg nie je veľké mesto, žije v ňom približne 14 tisíc obyvateľov. Počas Vianočných sviatkov má každý dom v historickom centre mesta na okne vyloženú sviečku. Táto tradícia sa koluje už od čias podpísania nezávislosti v USA. Naprieč mestom môžeš vidieť deti a ich rodičov ako chodia koledovať od domu k domu.

North Pole – Aljaška

Ďalším mestom v Našom zozname je mestečko s názvom North Pole. Leží v najväčšom štáte USA – Aljaške. Počas celého roka je vyzdobené Vianočne, takže ak si chceš spraviť  „Vianoce“ počas letných prázdnin rozhodne zavítaj sem. Počas leta však sneh nečakaj a tak je najlepším obdobným návštevy stále zima.

Santa Claus – Indiana

Už ako vyplýva z názvu toto mesto žije Vianocami celý rok. Nájdeš tu napríklad múzeum Santa Clausa, či veľké množstvo obchodov zameraných na Vianočnú tematiku. Počas Decembra sa tu konajú rôzne slávnosti spojené s Vianocami a celé mesto je krásne vyzdobené svetielkami a výzdobou. Nechýba tu ani obria socha Santa Clausa s vrecom. 

Aspen – Colorado

Aspen je známy najmä vďaka svojim kvalitným lyžiarskym centrám.  Počas zimných mesiacov tu býva sneho viac ako dostatočne. Mesto je vyzdobené tisíckami žiaroviek, ktoré sú takmer na každom jednom dome. Každoročne sa tu v Januári konajú rôzne súťaže, medzi tie najzaujímavejšie patrí vyrezávanie sôch z ľadu. 

New York City

Na záver tu máme najväčšie mesto USA – New York. Počas Vianočného obdobia sú výklady obchodov vyzdobené Vianočnou tematikou a takmer všetky budovy sú krásne rozžiarené Vianočnými svetielkami. Je jedno kam tu zavítaš, Vianočnú atmosféru je cítiť na každom kroku. Pred Rockeffelerovým Centrom si môžeš pozrieť najväčší stromček v meste. 

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.