macys

Macy’s – najväčší obchodný dom

New York je rajom pre milovníkov nákupov. Nájdeš tu všetko na čo si len dokážeš spomenúť. Obchody sú roztrúsené naprieč celým mestom. Čo tak ale nakúpiť všetko pod jednou strechou a ešte často krát za výhodné ceny? Určite odporúčame zavítať do najväčšieho obchodného domu v USA – Macy’s Herald Square.

Macy’s leží v srdci Manhattanu neďaleko Empire State Building či Bryant Parku. Budova bola postavená v roku 1902 a stále tu možno vidieť prvky jej pôvodnej architektúry. Nachádzajú sa tu napríklad pôvodné drevené eskalátory, ktoré boli v dobe otvorenia prvé svojho druhu. V roku 1978 bol zaradený do zoznamu národných pamiatok Spojených Štátov. Celá stavba sa rozprestiera na 11 podlažiach a zaberá plochu 232 tisíc metrov štvorcových s čoho samotné obchody zaberajú plochu 116000m2. Nájdeš tu obchody na aké si len spomenieš. Či sa už jedná o značky svetových módnych návrhárov, elektroniku, nábytok alebo doplnky do svojho bývania. Počas Vianočného obdobia je exteriér aj interiér očarujúcu vyzdobený zimnou tematikou.

macys new york

Ak vystihneš správny čas môžeš tu nakúpiť za veľmi výhodné ceny, niektoré obchody totiž ponúkajú drastické zníženie cien pri výpredajoch. Pri stovkách obchodov, ktoré tu môžeš navštíviť si určite vyberieš nejaký pekný kúsok za dobrú cenu.

Macy’s drží svoj titul najväčšieho obchodného domu USA už od svojho otvorenia. V celosvetovom rebríčku sa umiestnil na druhej priečke hneď za Juho Kórejským domom Shinsegae. 

Macy’s parade

Počas dňa vďakyvzdania Macy’s organizuje v New Yorku najväčší sprievod na svete. Prvý krát sa konal v roku 1924 a od tohto roku sa koná každoročne až do dnes. Záčina o 9 ráno miestneho času a trvá približne 3 hodiny. Od roku 1952 sa vysiela naživo na televíznej stanici NBC. Môžeš tu vidieť desiatky nafukovacích balónov v rôznych tvoroch a veľkostiach. 

čo si možno nevedel

  • počas roka do Macy’s zavíta cez 20 miliónov ľudí
  • obchody spoločne ponúkajú na predaj viac ako 4 milióny výrobkov
  • V roku 2012 prebehla renovácia, ktorá stála 400 miliónov dolárov
Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.