farmarske trhy

Najlepšie farmárske trhy v New Yorku

Na každom rohu v New Yorku nájdete nejaký stánok s jedlom či reštauráciu. No keď príde rad na čerstvú zeleninu a ovocie, tak výber sa zmenší. Nie je však lepší spôsob ako stráviť nedeľné poobedie ako návštevou jedného z miestnych trhov. Farmári z okolia tu ponúkajú svoje vypestované plody. Ktoré trhy sú však najlepšie a ponúkajú najširší výber?

Astoria Greenmarket 

Prvým trhom zo zoznamu je Astoria Greenmarket. Môžete tu nájsť rôzne druhy čerstvej zeleniny, byliniek či ovocia. Je situovaní v štvrti Astoria v Queense, dva bloky od rieky East River. Je otvorený od 11. júla do28. novembra každú stredu od 8mej ráno do 3tej hodiny poobede. 

Brooklyn Borough Hall Greenmarket

Len pár metrov od Brooklynského mosta sa nachádza druhý trh v našom zozname. Už viac ako 25 rokov tu miestny farmári predávajú svoje produkty, medzi ktoré patrí zelenina, ovocie, med či domáci džem. Počas jari a leta si tu môžete kúpiť kvety či niečo pod zub. Patrí medzi najväčšie farmárske trhy v Brooklyne. Otvorený je v Sobotu od 8mej hodiny ráno do 5tej večer.

Fort Greene Park Greenmarket

Na rohu Greene Park v Brooklyne sa nachádza ďalší z farmárskych trhov. Na rozdiel od niektorých iných, tento je otvorený počas celého roka každú Sobotu od 8mej ráno do 4tej po obede. Nájdete tu širokú ponuku syrov a pečiva. Príjemnú atmosféru tu vytvárajú aj pouličný umelci, ktorý tu pravidelne vystupujú.

Morningside Park’s Down to Earth Farmers Market

Tento farmársky trh sa nachádza priamo na Manhattane vo štvrti Morningside, západne od Central Parku. Je otvorený každú Sobotu od 23. Mája do 5. Decembra, od 9tej ráno do 5tej večer. Môžete si tu kúpiť čerstvý domáci chleba, olivový olej či zaváranú zeleninu. Všetky produkty si kupujete priamo od farmárov. Môžete sa tak spýtať otázky ohľadom ich výrobkov rovno ich.

Grand Army Plaza Greenmarket

Ponúka veľkú škálu rôznych druhov čerstvého ovocia, zeleniny a mäsa. Všetky produkty pochádzajú zo štátov Connecticut a New York, nemusíte sa tak báť, že by neboli čerstvé. Taktiež tu nájdete čerstvo upečené koláče, ktoré tu predávajú niektoré z miestnych cukrární. Je druhým najväčším farmárskym trhom v New Yorku hneď po Union Square Greenmarket. Grand Army Plaza Greenmarket je situovaný v Brooklyne priamo na námestí Grand Army Plaza. Je otvorený každú Sobotu od 8mej ráno do 4tej po obede.

Union Square Greenmarket

Najväčším farmárskym trhom v celom New Yorku je Union Squre Green Market. Je situovaný na Manhattane na námestí Union Square. Počas špičky sezóny ho týždenne navštívi cez 250 000 zákazníkov a predajú sa stovky druhov ovocia a zeleniny. Farmári tu predávajú svoje produkty každý Pondelok, Stredu, Piatok a Sobotu od 8mej ráno do 6tej večer. Každoročne sa tu konajú aj jedny z najznámejších Vianočných trhov v New Yorku.

Greenmarket Oculus Plaza

Posledným trhom v našom článku je Greenmarket na Oculus Plaza hneď vedľa One WTC na dolnom Manhattane. Je otvorený od 5. júna do 30. októbra každý utorok od 7 ráno do 7 večer.

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.