las vegas

6 vecí čo spraviť v Las Vegas

Las Vegas – mesto kasín, barov a krásnych dievčat. Stáva sa stále viac populárne, najmä vďaka svojej povesti a množstva hotelov, ktoré patria medzi najluxusejšie na svete. Prinášame Vám zoznam 6 vecí, ktoré rozhodne spravte pri návšteve Las Vegas.

Stavte sa v jednom z kasín

Prvou vecou, ktorú by ste mali spraviť po príchode do Las Vegas je návšteva jedného z kasín, ktorích tu nájdete nespočetne. Medzi najznámejšie patrí Caesars Palace, v ktorom si môžete aj nakúpiť alebo si zajednať hotelovú izbu. Návšteva Las Vegas bez návštevi kasína sa nepočíta.

Navštívte záložnu Gold and Silver

Možno ju poznáte z televízneho kanálu History Chanel, kde má vlastnú šou pod názvom hvězdy zastavárne, patrí medzi najsledovanejšie programy celého kanála. Samotná záložna patrí medzi najväčšie v celom meste. Nájdete tu nielen bežné veci ale aj rôzne z obdobia občianskej vojny USA či vzácne mince a zbrane, ktoré nie je možné zohnať. Pri záložni sa nachádza stánok kde si môžete kúpiť pizzu či hamburger priamo od predavačov, ktorý tu pracujú. Gold and Silver je miesto, ktoré by Vám nemalo na zozname chýbať ak radi spoznávate históriu a to nie len USA. 

Zažite adrenalín vo výške

Ste milovníkmi zábavných parkov a adrenalínu? Ak áno, navštívte Stratosphere. Je situovaná na najrušnejšej ulici v Las Vegas – Boulevard. Stratosphere je najvyššou budovou v celom štáte Nevada. Nájdete tu 4 atrakcie – Big Shot, X-Scream, Insanity a SkyJump. Posledná atrakcie je naozaj len pre najodvážnejších jedincov – SkyJump je volný pád z výšky 329 metrov, pri pohlade dole Vám stuhne krv v žilách.

Choďte na nákupy

Hranie v kasíne Váš už prestalo baviť ? Nevadí, nič váš neodreaguje lepšie ako kúpa nových tenisiek či oblečenia. Zavítajte paríklad do nákupného strediska Fashion Show Mall – je ľahko spoznatelné vďaka unikátnej architektúre. Nájdete tu oblečenie za rozumné ceny.

Navštívte najväčšie ruské koleso na svete

Správne! najväčšie ruské koleso na svete sa nachádza práve v Las Vegas v časti Strip. Bolo otvorené v roku 2014. Ak sa rozhodnete navštíviť High Roller, môžete sa teši na neopakovatelný výhľad na Las Vegas a jeho okolie. Najkrajšie zábery sa vám však naskytnú až po západe slnka, keď sa celé mesto rozsvieti. Jedna jazda trvá 30 minút.

Fotka s Miley Cyrus? v Las Vegas žiadny problém

Posledná zastávka, ktorá by Vám nemala chýbať pri návšteve Las Vegas je múzeu voskových figurín – Madame Tussauds. Nájdete tu viac než 100 voskových figurín tých najznámejších ľudí sveta. Nájdete tu figuríny osobností ako je Rihanna, Whitney Houston, Miley Cyrus či Hugh Hefner.

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.