Miami – Florida

Mesto Miami je jedným z najznámejších miest v celých Spojených štátoch. Je centrom zábavy a nočného života. Každý rok sem zavítajú milióny turistov. Miami sa nachádza v juhovýchodnej časti štátu Florida, kde je druhým najväčším mestom. Počet obyvateľov žijúcich v Miami je cez 460 tisíc, no toto číslo stále rastie. Patrí k jedným z dôležitých miest pre financie, vzdelávanie, umenie a medzinárodný obchod. V roku 2008 magazín Forbes označil Miami za najčistejšie mesto v celých Spojených Štátoch a to najmä vďaka dobrej kvalite ovzdušia, čistote ulíc, či zdravému životnému štýlu, ktorý tu prevláda. Miami je označované aj ako “hlavné mesto Latinskej Ameriky“, keďže sa tu nachádza 2 najväčšia menšina španielsky hovoriacich obyvateľov a najväčšia komunita Kubáncov v USA. Centrum mesta je domovom mnohých medzinárodných firiem, bánk, ale tak isto tu môžete nájsť množstvo rozličných barov, reštaurácii či butikov.

Miami panorama

Klíma

Miami má tropické monzúnové podnebie. Toto podnebie sa vyznačuje vlhkými a teplými letami a krátkymi zväčša suchými zimami. Daždivé počasie začína približne v Júni a končí v polovici Októbra. Počas tohto obdobia sa teplota pohybuje v rozmedzí 29-35°C a často je sprevádzaná veľkou vlhkosťou. Dažde bývajú najmä počas popoludnia a sú spôsobené teplom.

Miami je jednou z oblastí výskytu hurikánov. Sezóna hurikánov začína od Júna a trvá do konca Novembra.

Nočný život

K Miami určite patrí nočný život, krásne dievčatá a zábava. Môžete tu nájsť tie najlepšie barykluby v USA. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad klub LIV, v ktorom vystupovali hviezdy ako Drake alebo Lil Wayne. Ak si chcete vychutnať nočný výhľad na mesto a pritom sa dobre najesť tak za navštívenie určite stojí reštaurácia Area 31, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na Miami. Táto reštaurácia patrí medzi tie najlepšie v meste.

Nocne Miami

Pláže

Bill Baggs Florida State Park Beach – Je jednou z najkrajších pláží v celom Miami. Je perfektným miestom na rodinný piknik, relax alebo na zabehanie či prechádzanie a užívanie si krásnej prírody. Tak isto je možné si tu zapožičať bicykel či kolieskové korčule.

Sunny Isles Beach –  Táto pláž sa nachádza mimo centra Miami a preto je ideálnym miestom na odpočinok od ruchu mesta. Zvyčajne tu nebýva priveľa ľudí. V jej oblasti sa nachádzajú aj kaviarne či menšie reštaurácie a preto je vhodným miestom kde stráviť slnečný deň.

Crandon Park – Je dlhá až 2 kilometre a more v jej oblasti je čisté a je vhodné pre potápanie či iné aktivity. V oblasti tejto sa nachádza krásna príroda z rôznymi cestičkami. Takisto tu môžete nájsť tenisový kurt či golfové ihrisko.

Miami plaz

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.