Madison square

Madison Square

Madison Square je námestie, ktoré sa nachádza v New Yorku na Manhattane medzi 5. Avenue, Broadway a 23. ulicou. Je pomenované po štvrtom prezidentovi USA – Jamesovi Madisonovi. Dominantným prvkom celého námestia je Madison Square Park z rozlohou 6.2 akra. Neďaleko parku sa nachádza aj jedno z najznámejších športových stredísk v celom New Yorku – Madison Square Garden.

Madison Square Garden

Madison Square Garden je viacúčelová krytá aréna, ktorá sa nachádza v Midtowne (stred mesta), pár blokov na sever od Madisn Square Park. Táto aréna je domácim štadiónom pre basketbalový tým New York Knicks a hokejový tým New York Rangers ale slúži aj na rôzne koncerty a iné podujatia. Prvý krát bola otvorená v roku 1879 , no od vtedy prešla dvoma renováciami. Prvá bola v rokoch 1989 – 1991 a druhá počas rokov 2011 – 2013. Kapacita arény je 18 tisíc ľudí pre hokejové zápasy a 20 tisíc pre koncerty. Ročne sa tu uskutoční približne 320 podujatí.

Madison square garden

Madison Square Park

Je situovaný medzi 5. Avenue a Madison Avenue a na 23. až 26. street. Madison Square Park je verejný park z rozlohou 6.2 akra. Otvorený a následne sprístupnený pre verejnosť bol 10. mája 1847. Počas horúcich letných dní sa park stáva veľmi obľúbeným, môžete si tu kúpiť milkshake alebo iní osviežujúci nápoj či jedlo. V okolí parku sa nájdete hneď niekoľko známych budov ako napríklad Flatiron Building, New York Life Building alebo Toy Center.

Madison square park

Ak sa ti článok páčil, budeme vďačný za zdieľanie
fb-share-icon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.